Müşterilerimiz tarafından bizlere yöneltilen soruları derleyerek aklınızda oluşacak sorular hakkında bu bölümde sizleri bilgilendirmek isteriz.

 • Buharlı temizlik nedir?

  Buharlı temizlik klasik, bilinen temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de daha hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizlik metodudur.

 • Ürünlerinizde buharlı temizlik sonrasında temizlik yapılan alanlarda ıslaklık kalmakta mı?

  Ürünlerimizde yapılan buharlı temizlik sonrasında ıslaklık kalmamaktadır.

 • Buharlı temizlik laminat parkelerde kabarma yapar mı?

  Kuru buhar üreten buharlı temizlik makinaları parkelerde kabarmaya kesinlikle sebep olmaz.

 • Deterjan kullanmadan hijyen sağlamak mümkün mü?

  Yüksek sıcaklıklarda hiç bir mikroorganizmanın yaşamasının mümkün olmadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yüksek basınç ve sıcaklıktaki kuru buhar sayesinde buharlı temizlik de kusursuz hijyen sağlarsınız. Defalarca kullanılan medikal ekipmanlar yüksek basınç ve sıcaklıkta buhar üreten otoklav adı verilen cihazlarda buharın hijyen gücü ile dezenfekte edilmektedir.

 • Temizlik ve dezenfeksiyon için neden buhar seçilmeli?

  Buhar zerrecikleri, geleneksel temizlik yöntemlerine göre yüzeylerin içine daha derinlemesine nüfuz eder. Sıcaklığın etkisiyle mikroorganizmaları öldürerek dezenfeksiyonu sağlar. Sanitasyon yapar. Bu maksimum temizleme verimliliğinin yanı sıra, sadece musluk suyu kullandığından, arkasında hiçbir kimyasal artık bırakmaz. Buhar, yüksek hijyen standartları ile birlikte ideal bir çevre dostudur.

 • Buharlı temizlik cihazlarının kullanımı kolay mı?

  Evet, tahmin edilenin aksine çok kolay. Buharlı temizlik robotu ya da buharlı temizlik makineleri ile özellikle klasik temizlik yöntemleri ile erişimi zor olan alanlara kolayca ulaşmayı sağlar. Kapalı alanlarda temizlik, zahmetli ve zaman alıcı iken, Unitekno buharlı temizlik cihazlarının bir çok farklı aparatı ve aksesuarı ile eğlenceli dahi olur.

 • Buharlı temizlik makineleriniz güvenli mi?

  Buharlı temizlik robotu ya da makineleri kullanma talimatları doğrultusunda, düzgün kullanıldığı takdirde güvenlidir. (Evimizde, işyerlerimizde kullandığımız her hangi bir çamaşır makinesi, fırınlı ocak gibi) .Teslimatta tüm aksesuarları ile birlikte, makinenizi nasıl kullanacağınız hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.

 • Kuru buhar ne demektir? Kuru buhar neden yararlıdır?

  Elde edilen buharın en fazla % 5 oranında nemli olması haline kuru buhar denir.Çok yüksek sıcaklık ile elde edildiğinden içerisinde hiç bir zararlı canlı barındırmaz ve sterildir. Kuru buhar döşemelik kumaşlar 15 dakika içinde kurur ve arkasında ıslaklık bırakmaz. Ayrıca kuru buhar küf, spor ve diğer mikropların yok eder.

 • Sadece musluk suyu ile etkili bir temizlik mümkün mü?

  Evet bu mümkün, sıcak ve basınçlı kuru buhar gres, yağ, sakız, şeker, çikolata, tutkal, mum, kalıp vb gibi zor lekeleri bile ortadan kaldırır. Unitekno buharlı temizlik makinelerinde, son derece kirli ve çıkmayan inatçı lekeler için ayrıca deterjan haznesi bulunur. Temizlik maddesi 100 °C’ye kadar ısıtılırak buharlı temizlik robotu ya da buharlı temizlik makineniz ile uygulama alanına tatbik edildiğinde bunlardan da kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 • Buhar bitleri ve akarları ortadan nasıl kaldırılır?

  Yaklaşık 54 °C sıcaklıkta ölen bu istenmeyen haşereler, Unitekno buharlı temizlik makinelerinin 145-185 °C deki yüksek sıcaklık ve basınçlı kuru buhar verme özelliği sayesinde bit, kene ve akarları ortadan kaldırır.

 • Buharla halı ve mobilya üzerindeki evcil hayvan kalıntılarını ortadan kaldırmak mümkün mü?

  Yüksek sıcaklık zararlı mikroorganizmaları öldürür. Unitekno buharlı temizlik makinelerinin buhar ünitesi ile komplike çalışan, hepa filtreli vakumla ünitesi ile evcil hayvanların kıl, tüy gibi kalıntılarından kurtulabilirsiniz. Buharlı temizlik ile hayvan kokuları bile kaybolur.

 • Buhar vinil, muşamba ve parke zeminler üzerinde kullanılabilir mi?

  Kullanılır ve bu alanlarda buharlı temizlik çok iyi sonuçlar verir.

 • Buhar ile halı temizlemek mümkün mü?

  Evet buharlı temizlik ile bu mümkün. Hatta bize göre mükemmel sonuçlar verir! Buharlı temizlik sadece lekeleri çıkarmakla kalmaz, buharlı temizleyici aynı zamanda döşemelik yüzeylerindeki kokuyu da alarak, renkleri daha canlı ve naturel hale getirir.

 • Neden bazı buharlı temizlik makineleriniz deki modellerde temizlik maddesi koyma tankı var?

  Bir çok uygulamalarda, buhar tek başına kimyasal kullanımına gerek kalmaksızın oldukça yeterlidir. Ancak, bazı durumlarda buharlı temizleyici de kimyasal kullanımı işinizi daha kısa sürede bitirmemize yardımcı olur. İnatçı yağ, pas gibi lekelerin çıkarılmasında en verimli çözümü üretmek için, her iki sistemin özelliklerini birleştirmek amacıyla buhar ve kimyasal kullanımı için tasarlanmıştır.

  Unitekno cihazlarında kimyasal, uygulama alanına 100 °C’de ısıtılarak enjekte edilir. Böylece buharlı temizleyicide sıcak kimyasal daha hızlı nüfuz ederek, daha kısa zamanda problemi çözer ve daha az kimyasal kullanarak önemli ölçüde tasarruf sağlar.

 • “Sürekli Akış” veya “Otomatik Dolum” ne demektir?

  Unitekno buharlı temizlik makinelerinde otomatik dolum sistemleri mevcuttur . Ek bir su tankı, buhar kazanının suyu eksildikçe otomatik olarak takviye yapar. Böylelikle zaman kaybı olmadan ya da tekrar dolum yapmanıza gerek kalmadan işlemlerinize aralıksız devam etmek mümkün.

 • “Sürekli Akış” makinelerde ne gibi avantajlar sağlar?

  Buharlı temizleyicide “sürekli akış” buharı kesintisiz olarak devamlı almamızı sağlar.

 • Buhar ile temizlik cihazlarında vakumlama ünitesinin avantajları nelerdir?

  Bir buharlı temizleyici ile bir çok işi bir arada yapmak mümkündür. Buhar ile dezenfeksiyon yaparken aynı anda vakum ünitesini de çalıştırarak gözle görülen kirlerden de kurtulunabilir. Zamandan ve emekten tasarruf. Yüzeyler kuru kaldığından deformasyon en az seviyeye iner.

 • Unitekno buharlı temizlik makinelerinin ömrü ne kadardır?

  Makinelerin bakım ve kullanma talimatları yerine getirildiğinde, bir ömür çalışır.

 • Unitekno buharlı temizlik makineleri ile televizyonlarda satılan ucuz buharlı temizlik makineleri arasındaki fark nedir?

  Unitekno buharlı temizlik makineleri teknolojik tasarımları sayesinde kuru buhar üretir. Yüksek sıcaklıktaki bu buhar yer ve yüzey gözeneklerine derinlemesine nüfuz ederek kökleşmiş kirlerle birlikte mikroorganizmaları da yok eder. Buhar kuru olduğundan temizlenen tekstil malzemeleri yaklaşık 15 dakika içinde tamamen kurur. Kısa kuruma süresi nemli ortamlarda hızla üreyen mikroorganizmaların tekrar oluşmasını engeller.Unitekno makineleri daha verimli temizlik ve dezenfeksiyon için, kullanım alanlarına göre özel tasarlanmış kaliteli ve geniş bir aksesuar yelpazesine sahiptir. Bu aksesuarlar sayesinde, yüzeyler daha parlak olur. Dar alanlar ve ulaşılması zor, hatta imkansız olan köşelerdeki çok kirli yerleri, kumaşlar üzerindeki inatçı lekeleri kolaylıkla yok eder.

  Unitekno makineleri 7/24 kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.

  Değiştirilebilir rezistansları ve sabit buhar sıcaklığını garanti eden, ‘’Gerçek Sıcaklık ™’’ teknolojisi ile paslanmaz çelikten bir kazanı vardır.

  Özetle buharlı temizlik makinası ya da buharlı temizlik robotu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır :

  * Buhar sıcaklığı 145-185 °C den aşağı olmamalıdır.
  * Kuru buhar verme özelliği olmalıdır.
  * Su ile karışık buhar vermemelidir.
  * Darbelere, kırılma ve ezilmelere, hatta üstüne çıkıp ulaşamadığınız yerlerdeki kirleri temizlemenize imkan verecek kadar dayanaklı olmalıdır.
  * Buhar akışını düzenlemek için ayarlanabilir olmalıdır.
  * Kesintisiz kullanım sağlamak için 2-tank sistemine sahip olmalıdır.
  * Buhar kazanı garanti süresi, en az 10 yıl olmalıdır.
  * Rezistansı kireç tutmamalıdır.
  * Bağlantı kablosu ve buhar / vakum hortum uzunluk alternatifleri olmalıdır.
  * Kolay manevra kabiliyeti olmalıdır.
  * Standart aksesuarları, çoklu aparatlardan oluşmalıdır.
  * Makine performansı, dayanıklılık, ömür boyu teknik servis hizmeti verilmeli, yedek parçası devamlı bulunmalıdır.
  * Makinenin izolasyon ve elektrik tesisatı, en yüksek kalitede olmalı, uzun süreli ve sürekli çalışmaya dayanacak şekilde tasarlanmış olmalıdır.
  * Kazan, en az iki emniyet valfine sahip olmalıdır. (Unitekno makineleri en az beş ayrı güvenlik sistemi ile donatılmıştır.)

 • Buhar ile yapılan temizliğin, kimyasal kullanılarak yapılan temizliğe göre avantajları nelerdir?

  * Buhar, suyun yüksek derecede kaynamasından meydana geldiğinden sterildir. İçerisinde istenmeyen mikroorganizmalar bulunmaz.
  * Uygulandığı alandaki tüm mikropları, yüksek ısı ve basıncın etkisiyle yok eder.
  * Çevreye duyarlı olup, ekolojik dengeyi korur.
  * Temizlik daha detaylı olur ve temizlik aralığı uzar.
  * Arkasında kalıntı bırakmaz.
  * Önemli ölçüde zaman, su, personel gibi tasarruf sağlar.
  * Temizlik yaparken aynı anda dezenfeksiyon da yapar. (Sanitasyon)
  * Tahriş, alerji, zehirlenme gibi hiç bir yan etkisi yoktur.

 • Buharlı temizlik makinelerinin buhar kazanına kimyasal konulabilir mi?

  Hayır konulamaz. Sakıncalı olur ve makinenize zarar verir. Bunun yerine, ayrı bir kimyasal koyma tankına sahip olan cihazlar tercih edilmelidir.

 • İhtiyacıma göre, en doğru buharlı temizlik makine ve aksesuarlarını nasıl temin edebilirim?

  Sadece bizlere ulaşmanız yeterlidir. İstediğiniz adreste makinelerimizin demonstrasyonunu yapar, sizlerin de fikrini alarak, ihtiyacınıza uygun en doğru makine ve aksesuar alternatiflerini belirleyebiliriz.

 • Buharlı temizlik makineleri en yaygın nerelerde kullanılır?

  Buhar teknolojisini hemen hemen her yüzeyde kullanmak mümkün. Sadece hassas alanlarda kullanırken biraz daha itinalı olmak gerekir.Bazı Kullanım Alanları:

  Çıkartır :
  Etiket, çıkartma, bant yapıştırıcıları, tutkal
  Mum, cila ve diğer temizlik kalıntıları
  Posterler, duvar kağıdı, graffiti
  Halı, beton ve diğer yüzeyler üzerindeki sakız kalıntıları
  Mürekkep, boya
  Halı ve mobilya lekeleri
  Lavabo ve armatür etrafında biriken kirler

  Yağ Alır :
  Ocak, fırın gibi mutfak araç ve gereçleri
  Araç motor veya makineleri
  Araç tekerlekleri

  Dezenfeksiyon :
  Tüm zemin yüzeyler
  Alet ve cihazlar
  Oyuncaklar
  Küvet, jakuzi, sauna, havuz, duş, hamam, SPA
  Klinikler

  Temizlik :
  Derz araları
  Pas, küf lekeleri
  Metal eşikler
  Sanayi üretim artıkları
  Havalandırma kanalları, menfez, kanalizasyon boruları
  Golf kulüpleri
  Izgara, mangal, barbekü
  Tekneler
  Takı malzemeleri
  Araç dışı

  Derin Temizlik ve Sanitasyon :
  Hayvan leke veya kokusu olan yerler, kafesler
  Mobilya ve ofis koltukları
  Sürgülü kapı rayları
  Duvarlar ve tavanlar
  Halı, minder, yatak, yorgan, kırlent v.b.
  Mutfak tahliye giderleri
  Pencere ve aynalar
  Banyo – tuvalet, lavabo ve küvetler
  Araba iç yıkama, döşeme, koltuk
  Konveyörler
  Gıda üretiminde kullanılan kap ve kalıplar

  Ortadan Kaldırır :
  Alerjenler
  Yatak, döşeme, halı ve giysilerdeki akarlar
  Tüm bit, pire, böcek gibi haşereler
  Mikroplar, virüsler küf sporları, mantar

 

Yorumlar

Yorumlar