Buharla halı nasıl temizlenir

Genelde halılar su ve deterjan yardımıyla temizlenmekte olup, bu yöntem kısa sürede halılarımızın deforme olmasına yol açar. Zahmetlidir, kurutmak problem olur ve zaman alır. Bu süreç içerisinde nemli kalan halılarımızda, istenmeyen mikroorganizmalar ürer. Bakteri yuvasına dönüşür. Temizlendiğini sandığımız halılar mikrop saçar, hijyenik olmaz.

Buharla çok zor kirli tekstil yüzeyi temizlemek için, öncelikle Unitekno buharlı temizlik makinesinin vakumlama ünitesini kullanarak tüm görülen kiri vakumlamak gerekir. Standart aksesuarlar içerisindeki fırça aparatına bir mikrofiber bez tokalayarak buhar uygulayın. Ve halının üzerinde gezdirin.

Unitekno buharlı temizlik makinelerinin geniş aksesuar çeşitliliği içerisindeki, halı temizleme aparatı veya döşeme temizleme aparatları ile de mikrofiber bez kullanmadan bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu bağlantıyı takip ederek evlerde buharlı temizlik uygulamaları videolarına erişebilirsiniz. Böylelikle video kaydı ile işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumlar